Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.01.2021

Będą mandaty za zaśmiecanie!

Zdjęcie Artykułu

Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec oraz podrzuca śmieci, podlega karze grzywny do 500 zł.

Jak już wcześniej informowaliśmy, gmina Strzegom dysponuje kamerami, które pojawiły się w miejscach, gdzie uporczywie podrzucane są śmieci. Ich lokalizacja rotacyjne się zmienia. Miejsca, w których będą montowane, pozostaną tajemnicą.

Kamery służą do kontrolowania sytuacji, w których ktoś podrzuca śmieci lub nielegalnie je składuje. Wiele osób nie przejmuje się segregacją, dlatego papier ląduje w pojemnikach na plastik, a obok wiat śmietnikowych rosną sterty różnych śmieci. Resztki mebli, dywany, kanapy, opony to tylko niektóre rzeczy, jakie można zobaczyć pod kontenerami i altanami śmietnikowymi.

- Gminne kamery już zarejestrowały sytuacje i osoby, które zaśmiecają oraz podrzucają śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Na potwierdzenie tych słów publikujemy zdjęcia, które przedstawiają takie sytuacje w ostatnim czasie. Niepokorni mieszkańcy mogą się liczyć z wizytami policji. Obecnie w wielu przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające - tłumaczą strzegomscy urzędnicy.

Kolejny już raz przypominamy, że odpady można zawieźć i oddać bezpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Al. Wojska Polskiego 75 w Strzegomiu. Wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 452

Powrót