Aktualności

ODSŁUCHAJ
09.10.2020

Zagospodarowanie terenu działek nr 1122, 1090 w Strzegomiu (wiatrak prochowy "Fort Gaj") – Etap I

Zdjęcie Artykułu

 

Zaawansowane roboty na Forcie Gaj

Powoli kończą się prace remontowe związane z I etapem modernizacji Fortu Gaj w Strzegomiu.

Aktualnie naprawiane są mury, powstają nowe ścieżki, pojawiły się ławki i fontanna. Dopełnieniem będzie stolik kamienny, kosze na śmieci, stojaki na rowery i tablice informacyjne.

Przypominamy, że koszt rewitalizacji I etapu wynosi blisko 4,5 mln zł. Ok. 2 mln zł pochodzi z "Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych". Termin realizacji to pierwsza dekada grudnia br.

Wykonawcą przedsięwzięcia jest konsorcjum firm: Budraf Sp. z o.o. z Wałbrzycha (lider) oraz PPUH "Drog-Ziem" ze Stanowic (partner).


Trwa remont Fortu Gaj

Po dłuższej przerwie ponownie zaglądamy do Fortu Gaj w Strzegomiu, gdzie od kilkunastu tygodni trwa zakrojona na dużą skalę modernizacja (I etap) tego lubianego przez naszych mieszkańców miejsca.

Aktualnie prowadzone są roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej i wodociągowej oraz, jeżeli pogoda pozwala, prace dotyczące naprawy murów od strony północnej.

Przypomnijmy, że koszt rewitalizacji I etapu wynosi blisko 4,5 mln zł. Ok. 2 mln zł pochodzi z "Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych". Termin realizacji to koniec września 2021 r. Wykonawcą przedsięwzięcia jest konsorcjum firm: Budraf Sp. z o.o. z Wałbrzycha (lider) oraz PPUH "Drog-Ziem" ze Stanowic (partner).


Ruszyły prace w Forcie Gaj!

Na bieżąco informujemy o postępach w modernizacji strzegomskiego Fortu Gaj. Miejsce od wielu lat czeka na całkowitą przebudowę. Obecnie wykonywana jest droga dojazdowa oraz czyszczenie z zakrzaczeń i zarośli terenu.

Wykonawca przedsięwzięcia jest konsorcjum firm: Budraf Sp. z o. o. z Wałbrzycha (lider) oraz PPUH "Drog-Ziem ze Stanowic" (partner). Koszt rewitalizacji I etapu wyniesie blisko 4,5 mln zł. Termin realizacji to koniec września 2021 r. Strzegomianie już wiele lat czekają na rewitalizację „Fortu Gaj”, który był jednym z ulubionych miejsc dla wielu pokoleń mieszkańców. Środki na remont i modernizację „Fortu Gaj” będą pochodzić z „Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”  (ok. 2 mln zł) i z budżetu gminy.

Przypomnijmy, cały teren będzie oczyszczony, odnowione zostaną mury okalające, wybudowana zostanie kanalizacja. Teren będzie zaopatrzony w wodę i prąd. Pojawią się nowe ścieżki, mała architektura, toalety i nowe nasadzenia, zamontowany zostanie monitoring. Atrakcję „Fortu Gaj” stanowić będzie fontanna i miejsce na ognisko i grilla. Dopełnieniem będą ławki, stolik kamienny, kosze na śmieci, stojaki na rowery i tablice informacyjne.

 

Prace związane z wykonywaniem drogi dojazdowej


To oni wyremontują "Fort Gaj"

Wiemy już, kto będzie modernizował strzegomski "Fort Gaj". Zwycięzcą przetargu nieograniczonego zostało konsorcjum firm: Budraf Sp. z o. o. z Wałbrzycha (lider) oraz PPUH "Drog-Ziem ze Stanowic" (partner). Koszt rewitalizacji I etapu wyniesie blisko 4,5 mln zł. Termin realizacji - koniec września 2021 r.

Nasi mieszkańcy już wiele lat czekają na rewitalizację "Fortu Gaj", który był jednym z ulubionych miejsc dla wielu pokoleń strzegomian. Teraz w końcu nastąpi wymarzony remont. Środki na remont i modernizację "Fortu Gaj" będą pochodzić z "Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych" (ok. 2 mln zł) i z budżetu gminy.

Przypomnijmy, cały teren będzie oczyszczony, odnowione zostaną mury okalające, wybudowana zostanie kanalizacja. Teren będzie zaopatrzony w wodę i prąd. Pojawią się nowe ścieżki, mała architektura, toalety i nowe nasadzenia, zamontowany zostanie monitoring. Atrakcję "Fortu Gaj" stanowić będzie fontanna i miejsce na ognisko i grilla. Dopełnieniem będą ławki, stolik kamienny, kosze na śmieci, stojaki na rowery i tablice informacyjne.

Wejście do Fortu Gaj od strony ul. św. Jana w Strzegomiu


Czas na rewitalizację Fortu Gaj w Strzegomiu

To świetna informacja dla strzegomian. W najbliższych kilkunastu miesiącach tak lubiany przez wszystkich "Fort Gaj" przejdzie wielką metamorfozę.

Cały teren będzie oczyszczony, odnowione zostaną mury okalające, wybudowana zostanie kanalizacja. Teren będzie zaopatrzony w wodę i prąd. Pojawią się nowe ścieżki, mała architektura, toalety i nowe nasadzenia, zamontowany zostanie monitoring. Atrakcję "Fortu Gaj" stanowić będzie fontanna i miejsce na ognisko lub grilla. Dopełnieniem będą ławki, stolik kamienny, kosze na śmieci, stojaki na rowery i tablice informacyjne. Środki na remont i modernizację "Fortu Gaj" będą pochodzić z "Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych" (ok. 2 mln zł) i z budżetu gminy.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1046

Powrót