Aktualności

ODSŁUCHAJ
31.03.2021

„Zielony Zakątek świat ratuje i na 5 segreguje”

Zdjęcie Artykułu

Dzieciństwo jest wyjątkowym okresem, w którym dzieci najskuteczniej przyswajają wiedzę oraz kształtują się pierwsze wzorce zachowań. Jest to więc doskonały okres, aby zapoznać i rozbudzać w nich proekologiczne nawyki w codziennym życiu.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Przedszkolaki robią wszystko, aby dbać o środowisko” przedszkolaki z Zielonego Zakątka uczestniczyły w zajęciach, których głównym celem było kształtowanie świadomości proekologicznej, a tematem przewodnim uświadamianie i edukowanie w szeroko pojętym znaczeniu segregacji odpadów.

Dzieci w poszczególnych grupach rozpoznawały materiały, z których wykonane były odpady, a następnie segregowały je do odpowiednich pojemników. Dowiedziały się, jaki wpływ mają odpady na środowisko i życie człowieka, a także poznały możliwości powtórnego wykorzystania odpadów po przetworzeniu. Nasi mali ekolodzy wspólnie wykonali także różnorodne prace plastyczne, również w formie przestrzennej, śpiewali piosenki, oglądali filmiki edukacyjne, rozwiązywali quizy. Dzieci znakomicie współpracowały i z zaangażowaniem uczestniczyły w tematycznych zajęciach.

W Zielonym Zakątku propagujemy proekologiczne zachowanie, między innymi poprzez segregowanie odpadów, dbanie o tereny zielone wokół przedszkola, w tym o pomniki przyrody, a także zbieranie plastikowych nakrętek, które niejako zyskują nowe przeznaczenie, ponieważ przekazujemy je na rzecz akcji charytatywnych.

29 marca br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców zorganizowanego przez Publicznego Przedszkole Nr 3 w Strzegomiu, na wykonanie plakatu nt „Kolorowa segregacja”. W konkursie wzięły udział 32 prace. Autorzy prac wykazali się dużą kreatywnością w interpretacji tematu prac plastycznych zachęcających do segregowania odpadów. Do komisji konkursowej zaprosiliśmy Tomasza Waneckiego – przedstawiciela Wydziału Kultury, Sportu i Promocji w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, Mariusza Waśko – przedstawiciela Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Strzegomiu oraz Agatę Jurek – pracownika administracji PP3. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami i wyłoniła zwycięzców oraz wyróżnionych.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w konkursie - gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.

 

Autor: Publiczne Przedszkole nr 3 w Strzegomiu
Liczba wyświetleń: 191

Powrót