Aktualności

ODSŁUCHAJ
31.03.2021

Masowe szczepienia w Strzegomiu?

Zdjęcie Artykułu

Wszystko wskazuje na to, że w naszym mieście - na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji - powstanie tzw. Punkt Szczepień Masowych (PSM), dzięki któremu będzie można wykonywać ponad 400 szczepień dziennie. To świetna wiadomość dla mieszkańców naszej gminy w kontekście coraz trudniejszej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta i prezes Strzegomskiego Centrum Medyczno- Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu - Dariusz Gajecki wystąpili wspólnie z wnioskiem do wojewody dolnośląskiego o utworzenie PSM w Strzegomiu. Dokładniej chodzi o uruchomienie 4 stanowisk szczepiennych. W każdym z nich ma odbywać się ponad 100 szczepień dziennie.

W ostatni wtorek (30 marca br.) wicewojewoda dolnośląski - Jarosław Kresa oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego - Grzegorz Macko obejrzeli zaproponowaną przez nasze władze lokalizację i ją w pełni zaakceptowali. - Aktualnie rozpoczęły się prace związane z logistyką całego przedsięwzięcia. Gmina już kupuje komputery i zaczyna uruchamiać sieć internetową. Start Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu planowany jest na 17 lub 19 kwietnia. O dokładnej dacie poinformujemy na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych - podkreśla burmistrz.

Szczepienia będą wykonywały pielęgniarki ze Strzegomskiego Centrum Medyczno- Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu. Będą też potrzebni wolontariusze do logistyki, którzy już teraz mogą się zgłaszać. Koordynatorem ze strony gminy Strzegom będzie Norbert Sarnecki (nr telefonu 74 8560 511, e-mail: norbert.sarnecki@strzegom.pl).


Będą obowiązywały następujące kanały zapisów na szczepienie: kontakt telefoniczny z PWDL, czyli podmiotem prowadzącym działalność leczniczą, infolinia 989, SMS i indywidualne konto pacjenta (IKP). Wraz ze wzrostem dostępności szczepionek i terminów szczepień, możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień.


Planowane powstanie Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu jest spowodowane zapowiadanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski. Do tej pory szczepienia odbywały się w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych, szpitalach rezerwowych i węzłowych. W naszym kraju uruchomiono również tzw. wyjazdowe zespoły szczepiące.


 

Na zdjęciu burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta (w środku) w towarzystwie wicewojewody dolnośląskiego Jarosława Kresy (po lewej stronie) i wicemarszałka województwa dolnośląskiego Grzegorza Macko (po prawej stronie)

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1394

Powrót