Aktualności

ODSŁUCHAJ
17.05.2021

Uczennica z Goczałkowa w gronie laureatów konkursu diecezjalnego

Zdjęcie Artykułu

Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej zaprosił w marcu br. młodzież diecezji świdnickiej do udziału w konkursie diecezjalnym: „Postać na Wielki Post”.

Uczestnicy zostali poproszeni, by wybrać jedną z 5 postaci – bł. Carlo Acutis, bł. Chiara Luce Badano, św. Józef Sánchez del Río, Antonietta Meo i Helena Kmieć, i przygotować prezentację multimedialną. Konkurs miał na celu poznanie przez uczniów postaci związanej z misjami oraz dającej swoim życiem świadectwo wiary i przynależności do Chrystusa oraz zachęcenie młodzieży do naśladowania wybranej postaci w życiu codziennym.

W konkursie wzięło udział 77 uczniów z 33 szkół podstawowych i średnich. Szkołę podstawową w Goczałkowie reprezentowało czterech ambitnych uczniów: Magdalena Bień, Zuzanna Głąb, Alicja Mazurkiewicz i Dawid Piekarski.

Z radością pragniemy poinformować, że decyzją jury Alicja Mazurkiewicz otrzymała wyróżnienie. Uczestnicy konkursu odebrali dyplomy i nagrody książkowe.

Alicji gratulujemy osiągniętego sukcesu, a wszystkim konkursowiczom dziękujemy za włożony trud w przygotowanie prezentacji multimedialnej.

 

Autor: PSP Goczałków
Liczba wyświetleń: 232

Powrót