Aktualności

ODSŁUCHAJ
10.06.2021

Zielono nam…

Zdjęcie Artykułu

Po długim czasie izolacji i wirtualnych kontaktów uczniowie wrócili do szkół, a młodzież z PSP w Stanowicach ruszyła na "zieloną szkołę" do Dziwnówka.

Jak zwykle, czas pobytu nad morzem był bardzo intensywny. Wizyta w Multimedialnym Muzeum Trzęsacza i wiosce Wikingów i Słowian, Parku Miniatur i Kolejek, Bałtyckim Parku Dinozaurów i Safori, spacery po płazy, wędrówka fragmentem "Szlaku nadmorskiego" oraz liczne zabawy integrujące (np. udział w zajęciach sensorycznych) -- to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników.

1 czerwca, w którym obchodzi się "Dzień Dziecka", był dniem pełnym niespodzianek. Uczniowie mieli okazje samodzielnie zrobić lody, uczestniczyli w owocowym pikniku na plaży, brali udział w zabawach na terenie ośrodka, a wszystko zakończyło się wspólnym grillowaniem i wieczorną wizytą na basenie.

Wszystkie te wydarzenie pozwoliły na nowo zbudować relacje między uczestnikami i były doskonałą okazją do wspólnego, aktywnego spędzania czasu w gronie rówieśników. Takie wyjazdy to dobry sposób na poszerzenie wiedzy, nabycie nowych umiejętności i odbudowanie relacji społecznych ograniczonych w czasie pandemii.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców szkoły PSP w Stanowicach oraz Radzie Sołeckiej wsi Stanowice za dofinansowanie naszego wyjazdu. Dzięki tym środkom mogliśmy zapewnić uczniom dodatkowe atrakcje.

Autor: Opiekunowie wyjazdu
Liczba wyświetleń: 123

Powrót