Aktualności

ODSŁUCHAJ
30.06.2021

"Noc bibliotek" - spotkanie seniorów z literaturą

Zdjęcie Artykułu

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Strzegom 25 czerwca br. odbyła się "Noc bibliotek dla seniorów". Hasłem przewodnim nocy była literatura.

Podczas czterogodzinnego spotkania na seniorów czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Zajęcia rozpoczęły się od relaksacyjnej pielęgnacji dłoni, po czym każdy z seniorów otrzymał opaskę na głowę z nazwą postaci, którą będzie podczas zabawy towarzyskiej - "Kim jestem". Towarzyszyło temu masę śmiechu i dobrego humoru.

Następnie mili goście przenieśli się na oddział dla dzieci, gdzie czekały przygotowane krzesełka i muzyka do tańca na siedząco. Uczestnicy odtańczyli dwa tańce: "Marsz Radeckiego" i "Kazaczoka".

Po tańcach seniorzy zostali podzieleni na dwie drużyny - ich zadaniem było napisanie opowiadania z kategorii romans i kryminał z wylosowanych rekwizytów. Jednak nie był to koniec spotkania z literaturą. W dalszej części spotkania uczestnicy wysłuchali fragmentu powieści Margaret Atwood pt.: "Opowieść podręcznej", po czym wykonali do niego ilustracje.

Niespodziankom nie było końca, goście otrzymali swoje portrety wykonane metodą światłocieni, a następnie zostali zaproszeni do sesji zdjęciowej. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek ufundowany przez gminę Strzegom, którym był okolicznościowy kubek.

 

Autor: Wioletta Kwiatkowska
Liczba wyświetleń: 331

Powrót