Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.09.2021

Wycieczka edukacyjna uczniów z klas 4-7

Zdjęcie Artykułu

Na szczycie wzgórza, którego zbocza stromo opadają w dolinę rzeki Czyżynki, zachowały się ruiny kamiennego Zamku Cisy. Tam właśnie 15 września br. skierowali swoje kroki uczniowie z klas 4, 5, 6, 7a i 7b z ZSP w Jaroszowie.

Uczniowie pojechali do Świebodzic, aby Szlakiem Książąt Piastowskich dotrzeć do ruin Zamku Cisy. Droga wiodła przez piękny las, a pogoda sprzyjała spacerowi. Ruiny wzbudziły zachwyt! Mimo zniszczeń, do naszych czasów zachowało się całkiem sporo. Zobaczyliśmy pozostałości cylindrycznej wieży oraz budynku mieszkalnego i murów zamku górnego. Przetrwały także częściowo zachowane mury przedzamczy. Do zamku prowadzi odnowiony, długi 24- metrowy most przerzucony nad suchą fosą. Za nim znajduje się zrekonstruowana w latach przedwojennych brama wjazdowa. Warto było to zobaczyć!

Kolejnym punktem wycieczki było ognisko w Dolinie Czyżynki. Na rozległej polanie, przy drewnianych stołach, znalazło się miejsce na wielkie ognisko. W radosnych nastrojach piekliśmy kiełbaski, chleb i pianki. Po odpoczynku wyruszyliśmy w kierunku wsi Cieszów, gdzie czekały na nas autobusy.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Teraz czekamy na następną wycieczkę, którą zorganizuje niezawodny pan Paweł i pan Tomasz!

Autor: ZSP w Jaroszowie
Liczba wyświetleń: 126

Powrót