Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.09.2021

Jaroszowianie posprzątali swoją miejscowość

Zdjęcie Artykułu

17 września br. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie uczestniczyli w ogólnoświatowej akcji ,,Sprzątania świata”.

Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Sprzątanie świata–Polska”, odnosząc się jednocześnie do wspólnego ogólnoświatowego hasła „Myślę, więc nie śmiecę”.
Akcję rozpoczął apel na podwórku szkolnym, który poprowadziła koordynatorka akcji Dorota Mielcarek. Uczniowie zostali zapoznani z celami akcji, której zadaniem jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań zmierzających do poprawy stanu środowiska i zmniejszenie negatywnego wpływu działań człowieka na naturalne środowisko.

W tegorocznej akcji uczestniczyli uczniowie wszystkich klas pod opieką nauczycieli. Przypomniano uczniom o zasadach bezpieczeństwa w czasie zbiórki śmieci oraz o zasadach segregacji odpadów. Sprzątaniem objęto tereny wokół szkoły, boiska sportowego, cmentarza, kościoła wraz z drogami doprowadzającymi. Uczniowie segregowali śmieci do odpowiednich worków przeznaczonych na poszczególne frakcje.

Pocieszający jest fakt, że w tym roku było znacznie mniej śmieci, w porównaniu do lat ubiegłych. Jak co roku, akcję wspomagał Wydział Ochrony Środowiska UM w Strzegomiu oraz Zakład Usług Komunalnych w Strzegomiu.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 141

Powrót