Aktualności

ODSŁUCHAJ
11.10.2021

Docenili ks. Marka Żmudę!

Zdjęcie Artykułu

10 października 2021 r. to bardzo ważna data zarówno dla Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel, jak i dla całej społeczności Strzegomia.

W tym dniu ks. bp Ignacy Dec, biskup senior, odprawił mszę św. w intencji zmarłego ponad rok temu pierwszego proboszcza i Honorowego Obywatela Strzegomia - ks. Marka Żmudy. Po nabożeństwie doszło do odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy informującej o nadaniu ulicy nazwy Księdza Kanonika Marka Żmudy. Tablicę uroczyście odsłonił siostrzeniec ks. Marka.

- Nowa ulica w Strzegomiu jest piękną pamiątką po człowieku, którego bardzo ceniliśmy i szanowaliśmy. Dziś nie ma go już z nami, zmarł przedwcześnie, ale pamięć pozostała. Ks. Marek Żmuda m.in. uratował kościół, w którym posługiwał jako proboszcz w latach 1997-2020, stworzył wspaniałą rodzinę parafialną, był kapelanem branży kamieniarskiej i wielkim pasjonatem sportu. Dziękujemy mu za wszystkie jego dzieła - podkreśla Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

W niedzielnym wydarzeniu uczestniczyli: rodzina ks. kanonika, kapłani, władze miasta, radni Rady Miejskiej w Strzegomiu i parafianie. Warto dodać, że z wnioskiem o nadanie nowej nazwy ulicy wystąpiła radna Bogumiła Skóra. Wykonawcą tablicy jest lokalny artysta-rzeźbiarz Jerzy Zysk.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 519

Powrót