Aktualności

ODSŁUCHAJ
13.10.2021

„Noc Bibliotek z Kopciuszkiem” w Stanowicach

Zdjęcie Artykułu

Z 8 na 9 października br. w Bibliotece w Stanowicach odbyła się „Noc z Kopciuszkiem- Czytanie wzmacnia” w ramach akcji „Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek” .

Organizacją imprezy zajęła się Biblioteka Publiczna i biblioteka przy Publicznej Szkole Podstawowej w Stanowicach. W nocy wzięło udział 12 osób. Tego wieczoru na dzieci czekało wiele atrakcji. Równo o godzinie 19:30 po wypełnieniu listy obecności, spisaniu regulaminu obowiązującego podczas nocy i złożeniu pod nim własnego podpisu, każdy z uczestników losował przydział do jednej z dwóch drużyn (czerwonych i niebieskich), po czym każda z drużyn otrzymała jeden z atrybutów do dekoracji.

Następnie drużyny udały się do „Kuchni u Macochy” czyli do miejsca, w którym czekała na nich kolacja. Po kolacji, aby spalić nadmiar kalorii, obie drużyny miały wymyśleć i wykonać ćwiczenia gimnastyczne z książką. Drużyny podeszły do zadania bardzo sumiennie. Kolejną konkurencją w ramach rywalizacji zespołów, były poszukiwania ukrytych w budynku szkoły czarodziejskich kuferków. Jednak łatwo nie było, każda z drużyn otrzymała tajemniczą kopertę, która zawierała zaszyfrowane wskazówki. Wiadomości było 5. Idąc według wskazówek, każda z drużyn odnalazła swój kufer, po ich odnalezieniu uczestnicy otrzymali dodatkowe zadanie, z ukrytych rekwizytów mieli napisać opowiadanie, a następnie je przedstawić. Obie drużyny wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Kolejną atrakcją wieczoru były zagadki literackie, quizy oraz niezawodna zabawa w „Głuchy telefon” Około 1.30 uczestnicy udali się do „Sypialni Kopciuszka”, gdzie - zmęczeni atrakcjami „nocy” - obejrzeliśmy film „Operacja człowiek w czerni”, do którego licencję wykupiła Fundacja CEO oraz biblioteki.org jako główni organizatorzy VII edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Po projekcji niektórzy z uczestników zasnęli. Rano po posiłku dzieci zostały nagrodzone pamiątkową zakładką.

O godzinie 7:30 oficjalnie zakończyliśmy naszą NOC BIBLIOTEK. Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców, dzięki której mogliśmy zapewnić posiłek, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom za ufundowanie przekąsek oraz wszystkich uczestników za dobrą zabawę.

 

Autor: Wioletta Kwiatkowska
Liczba wyświetleń: 235

Powrót