Aktualności

ODSŁUCHAJ
13.10.2021

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w PSP w Kostrzy

Zdjęcie Artykułu

W niedzielę, 10 października, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to ustanowiła w roku 1992 Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego, a tegoroczne hasło brzmiało "Zdrowie psychiczne w nierównym świecie".

 Celem inicjatorów wprowadzenia Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie, w tym na wszystkie aspekty dotyczące szeroko rozumianych zaburzeń psychicznych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy to w czasie pandemii COVID-19 obserwuje się wzrost liczby pacjentów cierpiących z powodu chorób psychicznych.

Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy przygotowywali się do tego dnia, odbywając na godzinach wychowawczych pogadanki i rozmowy z wychowawcami oraz ucząc się, że „zdrowie psychiczne jest dokładnie takim samym elementem naszego dobrostanu, jak nasze zdrowie fizyczne". Wykonali również plakaty konkursowe „Jak dbam o swoje zdrowie psychiczne?”.

11 października natomiast spędzili na sportowo, Biorąc udział w torze przeszkód, rozgrywając mecz piłki siatkowej oraz grając w zbijaka pokazali, że sport może być jedną z alternatyw dbania o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

 

Autor: PSP Kostrza
Liczba wyświetleń: 532

Powrót