Aktualności

ODSŁUCHAJ
15.10.2021

Dzień Edukacji Narodowej w PSP Olszany

Zdjęcie Artykułu

Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest czasem wyjątkowym nie tylko dla nauczycieli i pracowników szkoły, ale także dla całej społeczności szkolnej. Z tej okazji 14 października br. w świetlicy wiejskiej w Olszanach odbyła się uroczysta akademia. W uroczystości brali udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszanach, nauczyciele oraz zaproszeni goście: ks. proboszcz Marian Kujawski oraz sołtys wsi oraz radna Rady Miejskiej w Strzegomiu Stanisława Górska.

Jako pierwsi na scenie wystąpili uczniowie klasy piątej i szóstej. W zabawny sposób przedstawili życie codzienne nauczycieli i ich perypetie związane z nauczaniem. Skecze wywołały gromkie brawa publiczności oraz uśmiechy na twarzy zaproszonych gości.

Po występie klas starszych odbyło się wyczekiwane pasowanie na ucznia klasy I. Uroczystość rozpoczęła się krótkim występem artystycznym, podczas którego pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz wykazali się wiedzą na temat ojczyzny i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie Samorządu Szkolnego czuwali nad przebiegiem uroczystości i wprowadzali uczestników w kolejne części akademii. Dzieci z klasy pierwszej przed całą społecznością szkolną oraz zaproszonymi gośćmi złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, że będą w sposób godny reprezentować swoją szkołę, a zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Podczas ceremonii dyrektor PSP Olszany - Iwona Gołębiowska dokonała aktu pasowania, a sołtys oraz ks. proboszcz wręczyli naszym pierwszoklasistom upominki. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia dzieci otrzymały dyplomy i upominki od Rady Rodziców, której dziękujemy za pamięć i życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

Autor: PSP Olszany
Liczba wyświetleń: 265

Powrót