Aktualności

ODSŁUCHAJ
18.10.2021

Nowa wiedza i dobra zabawa w Explora Parku w Wałbrzychu

Zdjęcie Artykułu

30 września br. uczniowie z klas I-III  z ZSP w Jaroszowie, pod opieką nauczycieli, wybrali się na wycieczkę do Parku  Nauki i Techniki Explora Park w Wałbrzychu. 

Celem tej wycieczki przede wszystkim była integracja grupy, dobra zabawa oraz poszukiwanie i odkrywanie związków między pojęciami matematycznymi a przyrodą.

Na początku spotkania, dzieci poznały wybrane problemy i niezbędne do przeprowadzenia zajęć pojęcia, przygotowując się w ten sposób do interaktywnego uczestnictwa w odbiorze treści wystawy.

Uczniowie dowiedzieli się o ciągu liczb, zwanym ciągiem Fibonacciego, którego regułę odnajdujemy w budowie wielu wytworów natury. Przeanalizowali również budowę niektórych kwiatów, owoców i liści pod kątem zgodności ich budowy z regułą tego ciągu.

Na koniec dzieci obejrzały film o związkach między matematyką a logiką budowy świata przyrody. W dalszej części zajęć, uczniowie korzystali z możliwości oferowanych przez liczne wystawy interaktywne, służące popularyzacji wiedzy i myśli technicznej. Niektórzy z nich zajęli się magnetycznymi konstrukcjami, niektórzy eksperymentami i zagadkami logicznymi, a jeszcze inni odbywali wędrówki przez labirynt wypełniony lustrami. Uczestnicy wycieczki odkrywali tajemnice, m.in. liczydła chińskiego, lejka grawitacyjnego, mozaik bliźniaczych oraz symetrii logicznej.

W atmosferze nauki i zabawy wszyscy miło spędzili czas, korzystając z zaprezentowanych w Parku odkrywców eksponatów.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 73

Powrót