ODSŁUCHAJ
18.10.2021

Rywalizowali w szachy nocą

Zdjęcie Artykułu

W sobotni wieczór (16.10) w Strzegomiu rozegrany został już po raz drugi "Nocny Turniej Szachowy". Na starcie stanęło ponad dwudziestu uczestników z kilku miejscowości.

Zwyciężył Paweł Żak przed Michałem Nowakowskim (oboje z klubu KS Polanica Zdrój). Na trzecim miejscu zawody ukończył Artur Adamek (Goniec Żarów). Najlepszym zawodnikiem ze Strzegomia był Piotr Piórek, który zajął 6 miejsce.

W klasyfikacji juniorów zwyciężył Artur Ratkowski przed Janem Kasendrą i Tymoteuszem Wiśniewskim. Najlepszą juniorką została Jagoda Włodarczyk. W kategorii kobiet zwyciężyła Ewa Konc przed Mariolą Pawłowską i Ireną Piórek.

Organizatorem turnieju było Strzegomskie Centrum Kultury i instruktor szachowy - Ignacy Kosiński, a zawody sędziował Kamil Gałuszka ze Świdnicy.

Autor: Strzegom