Aktualności

ODSŁUCHAJ
24.11.2021

Zdrowo jemy – zdrowo żyjemy

Zdjęcie Artykułu

Okres przedszkolny jest ważnym etapem kształtowania się właściwych postaw i nawyków żywieniowych, determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Sposób, w jaki się odżywiamy ma też duże znaczenie dla naszego samopoczucia, dlatego istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat.

 Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne decydują o późniejszym stylu życia. Z badań wynika także, że żywność ekologiczna może mieć związek z mniejszym zagrożeniem nadwagą i otyłością.

Wiedzą o tym już dzieci z „zerówki” w Goczałkowie, biorące udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedziały się, co to są produkty ekologiczne i jak je rozpoznawać, dlaczego warto je wybierać. Po obejrzeniu filmu pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne” przedszkolaki żywo dyskutowały na temat swoich doświadczeń żywieniowych, po czym przystąpiły do praktyki. Przyniesione przez bibliotekarkę produkty, na podstawie specjalnych oznaczeń, podzieliły na dwie grupy: produkty ekologiczne i pozostałe, lecz również zdrowe. Zajęcia zakończyliśmy wspólną zabawą w sklep i degustacją produktów ekologicznych.

Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów dzieci, co ma zwiększyć skuteczność profilaktyki. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wspólnie stosować w codziennym życiu.

Autor: Renata Dworak
Liczba wyświetleń: 155

Powrót