Aktualności

ODSŁUCHAJ
13.12.2021

Etap III – To nie leci dziś do śmieci! Segreguję – odzyskuję. Konkurs dla mieszkańców gminy Strzegom

Zdjęcie Artykułu

Weź udział w ostatnim etapie „Maratonu konkursów fotograficznych”. Pokaż nam jak prosto możemy dać drugi życie niepotrzebnym już odpadom. Nie wyrzucaj - odzyskuj!

Na zdjęciu plakat informujący o konkursie.

 

Czy stara koszulka na pewno już się do niczego nie przyda? Dlaczego mama nie wrzuci tych słoików po przetworach? Czy wiesz, że z zapisanych kartek może powstać kilka tysięcy nowych produktów? Dlaczego babcia zbiera reklamówki skoro mówimy, że są jednorazówkami? Czy mogę ich ponownie użyć? Odpowiedź brzmi: TAK! Ale pod warunkiem, że segregujemy i przekazujmy odpady do recyklingu lub nadajemy im od razu „drugie życie” poprzez wykorzystanie do innego zastosowania, bądź wykonania innych, potrzebnych nam przedmiotów.

Ozdoby świąteczne, ogrodowe, strach na wróble, domowe zabawki, ponownie użyte słoiki po przetworach, zwrotne butelki na wodę czy oranżadę.. To tylko kilka prostych przykładów na (nie)użyteczne rzeczy. Zrób zdjęcie i pokaż nam czym dla Ciebie jest recykling!

ZRÓB ZDJĘCIE, ODPOWIEDZ PYTANIE KONKURSOWE I WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY!

Przeznaczony dla mieszkańców konkurs pt. „To nie leci dziś do śmieci! Segreguję – odzyskuję.” to ostatni etap MARATONU KONKURSÓW FOTOGRAFICZNYCH organizowanych przez firmę ENERIS i gminę Strzegom. Jego celem jest zwrócenie uwagi na eko-zasady gospodarki oraz zwiększenie świadomości dotyczącej poprawnej segregacji odpadów.
Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać zdjęcie konkursowe na adres konkurs@eneris.pl i odpowiedzieć na proste pytanie:
Czym jest recykling i jak łatwo można nadać drugie życie odpadom?

Trzeci etap maratonu konkursów fotograficznych trwa do 17.12.2021 r. Nagrody otrzymają autorzy 3 najciekawszych zdjęć. Więcej informacji na plakacie i w regulaminie na stronie www.eneris.pl

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 263

Powrót