Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.11.2021

Uczniowie z PSP nr 3 na zajęciach proekologicznych w Myśliborzu

Zdjęcie Artykułu

W dniach 25-26 listopada br. uczniowie klas 6, 7 i 8 z PSP nr 3 w Strzegomiu uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, zorganizowanych we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych, w CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu.

Dwudniowe zajęcia miały na celu zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw proekologicznych, realizowanych w oparciu o bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego. Uczniowie na zajęciach edukacyjnych w pracowni biologicznej obserwowali pod mikroskopem samodzielnie wykonane preparaty tkanek roślinnych, plazmolizę i deplazmolizę, w pracowni chemicznej badali składniki pokarmowe, w pracowni przyrodniczej ćwiczyli umiejętność właściwej segregacji odpadów. Kolejnego dnia, w sali muzealnej, poznawali zależności panujące między organizmami. Podczas zajęć terenowych w Wąwozie Myśliborskim uczyli się rozpoznawać porosty.

Uczniowie wzbogacili i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą. Był również czas na zabawę integracyjną, wspólne posiłki, gry zespołowe.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 170

Powrót