Aktualności

ODSŁUCHAJ
03.12.2021

Nowa ścieżka w rogoźnickim parku

Zdjęcie Artykułu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gmina Strzegom wykonała kolejny etap robót dotyczących projektu rewitalizacji parku dworskiego w Rogoźnicy. Po odrestaurowaniu murów, wybudowaniu podestu sceny i wykonaniu nawierzchni przy scenie oraz iluminacji świetlnej belwederu, wybudowano utwardzony odcinek ścieżki komunikacyjnej, łączący teren przy baszcie z traktem głównym.

Park w Rogoźnicy wymaga jeszcze wiele nakładów pracy i niemało nakładów finansowych. Kolejne etapy rewitalizacji parku będą sukcesywnie realizowane na podstawie posiadanego projektu w zależności od możliwości budżetu własnego gminy i pozyskiwanych środków zewnętrznych. Już teraz widać, jaki potencjał ma w sobie ten rozległy, zielony teren zlokalizowany w samym centrum wsi. Gmina będzie dążyła do tego, aby - w miarę możliwości - cały projekt rewitalizacji parku, będącego pod ochroną konserwatora zabytków, został zrealizowany do końca w przeciągu najbliższych kilku lat.

Budowa ścieżki została w dużej części sfinansowana z wydzielonego w budżecie gminy funduszu sołeckiego przeznaczonego dla wsi Rogoźnica.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 329

Powrót