Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.12.2021

,,Czas na bajkę”- projekt czytelniczy w Misiu Uszatku

Zdjęcie Artykułu

Rozpoczynając realizację projektu czytelniczego ,,Czas na bajkę”, zaprosiliśmy wszystkie przedszkolaki z Misia Uszatka w podróż do Bajkowej Krainy. Na realizację projektu przedszkole otrzymało dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Otrzymana kwota z ministerstwa i dofinansowanie z gminy Strzegom to 3750 zł. Pozyskane środki przeznaczymy na realizację projektu, zakup nowości czytelniczych a także działania promocyjne wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

W ramach projektu rozpoczęliśmy cykl spotkań ,,Rodzice czytają – dzieci słuchają”, aktywnie uczestniczymy w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury ”.

Z okazji urodzin patrona przedszkola, czyli Misia Uszatka dzieci obejrzały bajkę ,,Miś Uszatek’’ w wykonaniu nauczycielek. Zorganizowaliśmy konkurs dla dzieci i rodziców ,,Uszatkowa zakładka do książki”. Prowadzimy systematyczną akcję ,,Magiczny Kuferek”. Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z Biblioteką Publiczną w zakresie organizowania wydarzeń promujących czytelnictwo. Planujemy dalsze działania wspierające i promujące rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 515

Powrót