Aktualności

ODSŁUCHAJ
21.01.2022

Przedszkole w Morawie będzie miało nowy dom

Zdjęcie Artykułu

Jesienią 2021 r. rozpoczął się remont budynku dawnej wozowni przypałacowej w Morawie. Wkrótce zostanie tam przeniesione przedszkole działające przy Fundacji św. Jadwigi, które od 1993 roku, aż do dziś, mieści się w budynku Pałacu Morawa. Na przestrzeni prawie trzydziestoletniej historii przedszkola wiele się działo i zmieniało. Dziś przedszkole nie jest już charytatywne, a niebawem kolejne zmiany.

Remont budynku na nową siedzibę przedszkola możliwy jest dzięki finansowemu wsparciu dwóch niemieckich fundacji: Softwarestiftung i Reemtsmastiftung oraz dzięki środkom własnym niemieckiego stowarzyszenia Kindergarten und Bildungsstaette e. V. Planowane zakończenie prac remontowych przypada na  koniec czerwca 2022 r.

Przedszkole w Morawie to wyjątkowe miejsce, od początku do końca tworzone z myślą o dzieciach. Aranżacja przedszkola i sposób zaprojektowania przestrzeni będzie pozwalać przedszkolakom na podejmowanie różnorodnych form aktywności oraz umożliwi im samodzielne poznawanie świata i  rozwijanie zainteresowań zgodnie z własnym tempem rozwoju i potrzebami. Przedłużeniem przestrzeni przedszkolnej będzie duży taras, na którym dzieci będą mogły pracować, ale także odpoczywać po wyczerpującej zabawie na placu zabaw.

Więcej informacji nt. działalności przedszkola można znaleźć na profilu facebookowym pn. „Przedszkole św. Jadwigi w Morawie”.
Warto wspomnieć, że 1 marca br. startuje rekrutacja do przedszkola. Szczegóły pod nr tel. 505-272-836.
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 363

Powrót