Aktualności

ODSŁUCHAJ
26.01.2022

Dzikie wysypisko przy pomniku

Zdjęcie Artykułu

W ostatnim okresie doszło do skandalicznego aktu zbezczeszczenia pomnika upamiętniającego poległych w bitwie pod Dobromierzem w 1745 r., który znajduje się na polach w pobliżu Godzieszówka. W jego najbliższym otoczeniu ktoś wyrzucił zużytą odzież, opony i butelki po alkoholu.

Sprawę dzikiego wysypiska do Urzędu Miejskiego w Strzegomiu zgłosił radny Piotr Szmidt. Magistrat, a konkretnie Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi, zareagował bardzo szybko i już następnego dnia otoczenie obelisku zostało posprzątane.

To nie pierwszy przypadek, gdy dochodzi do takich zachowań ludzi. Abstrahując od tego, że taka postawa obywatelska wręcz szokuje i zdumiewa, to warto kolejny raz podkreślić, że posprzątanie takiego miejsca nie należy do tanich usług. Pieniądze te mogłyby zostać przekazane na inny - bardziej pożyteczny - cel.

Cały czas służby miejskie apelują o utrzymanie porządku - nie tylko w naszym najbliższym otoczeniu, ale też w przestrzeni publicznej. Przyroda nam się kiedyś pięknie zrewanżuje!

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 289

Powrót