Aktualności

ODSŁUCHAJ
11.08.2021

„Budowa drogi gminnej ul. Wodnej w Strzegomiu” w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Zdjęcie Artykułu

Zadanie pod nazwą: „Budowa drogi gminnej ul. Wodnej w Strzegomiu” w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Zadanie pn. „Budowa drogi gminnej ul. Wodnej w Strzegomiu” dofinansowane jest z państwowego funduszu celowego pod nazwą: Rządowy Funduszu Rozwoju Dróg.

Wartość dofinansowania: 970.593,00

Inwestycja polega na budowie dróg gminnych o nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego wraz z poboczami i zjazdami o długości 409,90 m i szerokości 4,50-5,00 m, budowie chodników o nawierzchni z kostki betonowej, sieci kanalizacji deszczowej, linii kablowej oświetlenia ulicznego, a także kanalizacji teletechnicznej.

Głównym celem przedsięwzięcia jest usprawnienie i poprawa warunków życia mieszkańców, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenie emisji spalin i hałasu.

Wykonawcą jest firma DROG-ZIEM ze Stanowic.


Tak się zmienia ul. Wodna
(07.02.2022)

 

Trwają prace związane z budową drogi gminnej - ul. Wodnej w Strzegomiu. Zadanie o wartości ok. 2,1 mln zł realizuje Firma P.P.U.H. "DROG-ZIEM" ze Stanowic.

Do niedawna w tym miejscu było klepisko, którym ciężko było przejechać, zwłaszcza po obfitych opadach deszczu. Teraz sytuacja zmieni się diametralnie, co w kontekście powstających tam jak "grzyby po deszczu" domków jednorodzinnych i mieszkających tam strzegomian, jest bardzo ważnym aspektem.

Warto podkreślić, że strzegomski samorząd otrzymał na to zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (edycja 2021). Wartość przyznanej dotacji wynosi ok. 970,54 tys. zł. W ramach inwestycji przewidziano budowę chodników miejsc parkingowych, kanalizacji deszczowej i teletechnicznej oraz oświetlenia LED.

- Do tej pory zostały wykonane miejsca postojowe oraz kanalizacja deszczowa i teletechniczna. W dalszym ciągu trwają prace związane z budową chodników, oświetlenia oraz jezdni asfaltowej - informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. - Przy projektowaniu zadbano również o poprawę bezpieczeństwa przechodniów - w tym celu w pobliżu skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów zaprojektowano przejście dla pieszych z dedykowanym doświetleniem - dodaje

Zakończenie całości zadania planowane jest na koniec kwietnia tego roku.


Ul. Wodna jak malowana
(13.05.2022)

Zakończyły się prace związane z budową drogi gminnej - ul. Wodnej w Strzegomiu. Zadanie o wartości ok. 2,1 mln zł zrealizowała firma P.P.U.H. "DROG-ZIEM" ze Stanowic. Strzegomski samorząd otrzymał na to zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (edycja 2021). Wartość przyznanej dotacji wyniosła 970 593,00 zł.

Inwestycja polegała na budowie dróg gminnych o nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego wraz z poboczami i zjazdami o długości ok. 410,00 m i szerokości 4,50-5,00 m, budowie chodników o nawierzchni z kostki betonowej, sieci kanalizacji deszczowej, linii kablowej oświetlenia ulicznego, a także kanalizacji teletechnicznej.

Głównym celem przedsięwzięcia było polepszenie warunków życia mieszkańców i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 Logotyp instytucji dofinansowującej zadanie

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 983

Powrót