Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
25.02.2022

Strzegom pomaga Ukrainie

Zdjęcie Artykułu

Wszystkich nas ogarnęło przerażenie i ogromny smutek w związku z tym, co dzieje się aktualnie na Ukrainie. Władze Strzegomia są cały czas w ścisłym kontakcie z władzami miasta Podhajce, które poinformowały m.in., że nie działają u nich wodociągi, a sytuacja socjalna pogarsza się z minuty na minutę. Gmina Strzegom w ramach pomocy naszym ukraińskim partnerom zakupi 2 agregaty prądotwórcze ze swojego budżetu i przekaże je w trybie błyskawicznym na Ukrainę.

Na zdjęciu grafika dotycząca pomocy dla Ukrainy.

 

Na wszystkich niedzielnych (27.02) mszach świętych będą zbierane środki pieniężne do puszek CARITAS na pomoc dla mieszkańców Podhajec. Dwie dodatkowe puszki będą dostępne na stałe w Centrum Aktywności Społecznej "Karmel" w Strzegomiu.

Zostało uruchomiane też specjalne konto, na które można wpłacać środki pieniężne dla mieszkańców Ukrainy: 43 1600 1462 1026 9780 7000 0001 z dopiskiem - "UKRAINA".

Strzegomski samorząd przygotowuje bazę noclegową dla ukraińskich rodzin, które opuściły swoją Ojczyznę. Miejsca te będą znajdować się na ul. Armii Krajowej, w klasztorze u sióstr Elżbietanek na ul. Ks. Prałata Stanisława Siwca oraz na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Mickiewicza.

I tu ogromna prośba do naszych mieszkańców. Jeżeli Państwo mają wolne miejsca i chcą przyjąć do siebie rodzinę lub rodziny z Ukrainy, prosimy o taką informację, dzwoniąc pod numer: 509 251 079.

Aktualnie do Strzegomia jedzie 10-osobowa rodzina z Kijowa, gdzie zbombardowano ich dom. W związku z tym prosimy naszych mieszkańców o zbiórkę trwałych środków żywności (makaron, cukier, kasze itp.). Artykuły te prosimy przynosić od poniedziałku 28 lutego br. do Centrum Aktywności Społecznej "Karmel" na ul. Kościuszki.

Wszelkie pytania oraz każdą formę pomocy należy zgłaszać do zastępcy burmistrza Strzegomia - Tomasza Marczaka pod numerem telefonu - 601 942 742.

Sytuacja jest tragiczna. Nasi przyjaciele z Ukrainy potrzebują naszej pomocy!!!

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 2119

Powrót