Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.11.2021

Remont budynku kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Olszowej w Strzegomiu

Zdjęcie Artykułu

Kaplica już gotowa
(08.07.2022)

Zakończyły się prace związane z remontem budynku kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Olszowej w Strzegomiu. Od 5 lipca 2022 r. wznowiono tam ceremonie pogrzebowe naszych mieszkańców.

Prace modernizacyjne udało się skończyć nieco wcześniej, bowiem pierwotny termin ustalono na koniec sierpnia br. Przypomnijmy, że w trakcie remontu uroczystości pogrzeby odbywały się w kościele pw. św. Jadwigi.

W ramach inwestycji wykonano remont zewnętrzny i wewnętrzny budynku kaplicy. Zakres robót budowlanych obejmował m.in.: roboty rozbiórkowe, renowację i montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej, remont dachu, remont elewacji, montaż oświetlenia zewnętrznego, roboty instalacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, montaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, odtworzenie i wykonanie nowej opaski z kostki granitowej, a także remont pomieszczeń.

Zadanie było dofinansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie ok. 1,199 mln zł. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 1,199 mln zł.


 

Na zdjęciu tablica informująca o dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

 

18 listopada 2021 r. podpisana została umowa na remont budynku kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Olszowej w Strzegomiu.

Planowany koszt robót: ok. 1,2 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji: 15 sierpnia 2022r.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1.199.788,75zł.

W ramach inwestycji wykonany zostanie remont zewnętrzny i wewnętrzny budynku kaplicy cmentarnej.

Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.:

• roboty rozbiórkowe,
• renowację i montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej,
• remont dachu,
• remont elewacji,
• montaż oświetlenia zewnętrznego,
• roboty instalacyjne wewnętrzne i zewnętrzne,
• montaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
• odtworzenie i wykonanie nowej opaski z kostki granitowej,
• remont pomieszczeń.

 

 
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 245

Powrót