Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
18.02.2022

Remont świetlicy w Rogoźnicy rozpoczęty

Zdjęcie Artykułu

Tablica informująca o dofinansowaniu

 


Ruszyły roboty związane z remontem, przebudową i termomodernizacją świetlicy wiejskiej w Rogoźnicy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy tego sołectwa będą mogli cieszyć się z nowo wyremontowanego obiektu pod koniec tego roku.

Wykonawca, Sk Construction & Development Sp. z o.o, z siedzibą w Wysokiej, bardzo szybko przystąpił do wykonania prac. Pomimo że na zewnątrz nie widać jeszcze prowadzonych robót, to wewnątrz prace prowadzone są intensywnie. Obecnie w budynku trwają roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe, roboty fundamentowe wewnętrzne i skuwanie tynków. Wykonawca remontuje też drewniane elementy więźby dachowej dostępne od wewnątrz.

Warto przypomnieć, że cały obiekt zostanie poddany termomodernizacji, będzie ocieplony i zaizolowany przeciwwilgociowo. Nastąpi kompleksowy remont wszystkich pomieszczeń z wyłączeniem toalet. Powstaną nowe podłogi, zostaną zbite stare tynki i wykonane nowe oraz zostaną wykończone powierzchnie ścian, które uprzednio zostaną poddane odgrzybieniu i osuszeniu. Sufity w pomieszczeniach ulegną obniżeniu. Wykonawca wyposaży świetlicę w nową instalację elektryczną, klimatyzację oraz przerobi system centralnego ogrzewania, który będzie zasilany pompą ciepła z wymiennikiem gruntowym. Stropodach w części budynku nad sceną zostanie rozebrany i zostanie wykonany nowy, ocieplony strop żelbetowy.

Budynek świetlicy wiejskiej w Rogoźnicy wymagał gruntownego remontu. Świetlica była w złym stanie technicznym. Obiekt uległ zniszczeniu głównie z powodu braku właściwych izolacji przeciwwilgociowych i cieplnych, ale także z powodu niewydolnego systemu ogrzewania obiektu, który bazował głównie na kominku z płaszczem wodnym jako źródle ciepła.

Remont, przebudowa i termomodernizacja świetlicy w Rogoźnicy jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt planowanej inwestycji wyniesie ok. 1,7 mln zł, w tym poziom dofinansowania to kwota rzędu ok. 1,4 mln zł.

Nowo wyremontowana świetlica zostanie oddana do użytkowania pod koniec 2022 r.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 536

Powrót