Aktualności

ODSŁUCHAJ
28.01.2022

Modernizacja domu pogrzebowego na cmentarzu przy ul. Olszowej w Strzegomiu

Zdjęcie Artykułu

Dom pogrzebowy po modernizacji
(17.03.2023)

Zakończyła się modernizacja domu pogrzebowego na cmentarzu przy ul. Olszowej w Strzegomiu.

Jak informuje zastępca burmistrza Strzegomia - Tomasz Marczak, koszt inwestycji wyniósł ok. 1,61 mln zł. Zadanie dofinansowano ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wys. 1,51 mln zł.

Obiekt zmienił się nie do poznania. W ramach inwestycji wykonano remont zewnętrzny i wewnętrzny budynku, a także zagospodarowano teren wokół i zamontowano monitoring. Urządzenie wnętrza domu pogrzebowego wykonała ZUK Sp. z o.o. w Strzegomiu - administrator cmentarzy komunalnych.

Prezes spółki ZUK - Marta Zięba podkreśla, że najważniejszą rolą w branży związanej z usługami pogrzebowymi i administracją cmentarzami jest wsparcie i empatia wobec mieszkańców, którzy korzystają z tych usług. Komfortowe wnętrze domu pogrzebowego ma na celu okazanie szacunku wobec zmarłych i ich rodzin.

- Modernizacja domu pogrzebowego to kolejna po remoncie kaplicy inwestycja na strzegomskich nekropoliach. W ostatnich 3 latach wykonano m.in. remont studni, bram, ścieżek czy plany cmentarzy. Na bieżąco aktualizowana jest wyszukiwarka grobów, która ułatwia odnalezienie miejsca spoczynku. Planowana jest również budowa kolumbarium - zaznacza Tomasz Marczak.


Trwają zaawansowane prace przy remoncie domu pogrzebowego
(17.10.2022)

Dużymi krokami zbliża się koniec prac związanych z modernizacją domu pogrzebowego na cmentarzu przy ul. Olszowej w Strzegomiu.

Warto przypomnieć, że zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie ok. 1,51 mln zł.

Planowany koszt robót: ok. 1,52 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji: 28 listopada 2022 r.

Remontu doczekał się już dach, poddasze, kotłownia i pozostałe pomieszczenia. Wymieniono elewację, parapety, orynnowanie, a także stolarkę okienną i drzwiową. Obiekt docieplono i wykonano w nim wszelkie niezbędne instalacje.


Na zdjęciu tablica informująca o dofinansowaniu


26 stycznia 2022 r. podpisana została umowa na „Modernizację domu pogrzebowego na cmentarzu przy ul. Olszowej w Strzegomiu”. Planowany koszt robót: ok. 1,52 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji: 28 listopada 2022 r.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie ok. 1,51 mln zł.

W ramach inwestycji wykonany zostanie remont zewnętrzny i wewnętrzny budynku.
Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.:
• roboty rozbiórkowe, demontażowe,
• wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej,
• wymianę parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
• remont dachu,
• docieplenie i remont elewacji,
• dostosowanie wejścia dla osób niepełnosprawnych,
• remont pomieszczeń,
• zagospodarowanie terenu,
• wykonanie robót instalacyjnych wewnętrznych,
• remont kotłowni,
• remont poddasza,
• wykonanie monitoringu.

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 241

Powrót