Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.04.2022

Podatki bez tajemnic

Zdjęcie Artykułu

Rozliczenia podatkowe, ulgi i formy opodatkowania to tematy, które w ramach przedmiotu rozliczenia finansowe jednostek zgłębiają uczniowie klasy III Technikum Ekonomicznego.

Uczniowie z Zespołu Szkół dowiedzieli się wielu informacji o podatkachAby przybliżyć uczniom te zagadnienia z praktycznego punktu widzenia nauczycielka przedmiotu - Małgorzata Kimmel zaprosiła na zajęcia Annę Bator – właścicielkę Biura Rachunkowego w Strzegomiu. Jest to osoba doskonale zorientowana w świecie podatków i w bardzo rzetelny sposób podzieliła się swoją wiedzą z uczniami klasy trzeciej.

Wyjaśniła, czym jest leasing operacyjny i finansowy, jakie są zasady prowadzenia ewidencji księgowej, a także jakie są założenia działalności gospodarczej CEIDG.

Zajęcia były okazją do zadawania pytań i uzyskania precyzyjnych odpowiedzi od osoby kompetentnej, która na co dzień zajmuje się kwestiami podatkowymi.

Praktyczna nauka zawodu, wycieczki przedmiotowe i spotkania z fachowcami to bardzo dobry sposób na uzupełnienie wiadomości teoretycznych z lekcji, o czym mogli się przekonać uczniowie uczestniczący w ciekawych zajęciach.

 

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 180

Powrót