Aktualności

ODSŁUCHAJ
11.05.2022

Apel z okazji majowych świąt w Stanowicach

Zdjęcie Artykułu

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych trzech dniach tego miesiąca obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: Państwowe Święto Pracy (1 maja), Państwowe Święto Flagi (2 maja) oraz Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

W tych dniach nie odbywają się zajęcia w szkołach, w związku z tym już w piątek 29 kwietnia uczniowie klas 1-3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach przygotowali uroczysty apel, upamiętniający ważne patriotyczne wydarzenia.

Celem uroczystości było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt. Po odśpiewaniu hymnu państwowego zatopiliśmy się w historii. Oprócz przypomnienia sylwetek zasłużonych dla naszego narodu postaci oraz refleksji nad naszą krwawą i smutną przeszłością, nie zabrakło przypomnienia chwil wyniosłych i radości, którą najlepiej wyrażały, śpiewane jednym głosem przez społeczność uczniowską, pieśni patriotyczne. Dzięki uczestnictwu w apelu uczniowie mogli świadomie obserwować i przeżywać święta, wiedząc, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i jak można się przyłączyć do ich obchodów.

Pamiętajmy, że naród, który zapomina o historii własnej ojczyzny, traci swoją tożsamość i skazany jest na zagładę. Ponadto patriotą–Polakiem się jest, a nie tylko bywa…

Po apelu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Mały Patriota”.

W klasach I - III:

I miejsce zdobyła Milena Dochniak
II miejsce – Lena Sobczak
III miejsce ex aequo- Zuzanna Kozakiewicz i Zuzanna Dziadura

Wyróżnienie dla Weroniki Jaskulak i Michała Walczyka

W klasach IV - VII:

I miejsce zdobył Krystian Śmierciak kl. 6
II miejsce – Laura Piotrowska kl. 4
III miejsce - Natalia Paśko kl. 7
Wyróżnienie dla Zofii Chmieliczek kl. 5

Serdecznie gratulujemy !

 

Autor: Katarzyna Cichoń, Robert Czubala
Liczba wyświetleń: 575

Powrót