Aktualności

ODSŁUCHAJ
16.05.2022

Dbajmy o studnie na cmentarzach

Zdjęcie Artykułu

W 2020 r. wyremontowano studnie na strzegomskich cmentarzach komunalnych na ul. Olszowej i ul. Świdnickiej. Niestety, nie służą one tylko do czerpania wody przez mieszkańców, ale również do mycia narzędzi po montażu pomników. A to jest zabronione, bo pozostałości zatykają studnie i negatywnie wpływają na ich funkcjonowanie.

Nowe studnie chłonne mają służyć odwiedzającym cmentarze, jak również poprawić estetykę. - Cmentarze to miejsce spoczynku naszych bliskich i przyjaciół. Staramy się by poprzez działania wizerunkowe i porządkowe nadawać tym miejscom szczególny charakter – podkreśla Marta Zięba, prezes spółki ZUK Strzegom. - Studnie, jak wiele razy podkreślaliśmy, służą do czerpania wody. Brak świadomości w tym temacie powoduje problemy z ich funkcjonalnością. Szczególny problem stanowią sytuacje, gdy firmy kamieniarskie myją w studniach narzędzia po montażu pomników. Jest to niedopuszczalne ze względu na fakt, że zaprawa zatyka system chłonny – dodaje prezes.

Przypominamy, poprawne funkcjonowanie studni chłonnych zależy od świadomości użytkowników. Nie wolno wrzucać tam śmieci, nie należy wlewać resztek błota z wiaderek i przede wszystkim nie wolno myć tam narzędzi po montażu pomników- a to notorycznie robią pracownicy firm kamieniarskich.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 199

Powrót