Aktualności

ODSŁUCHAJ
16.05.2022

Kostrzańscy uczniowie obserwowali niebo nocą

Zdjęcie Artykułu

W sobotę 7 maja nasze szkolne koło naukowe „Poszukiwacze wiedzy” wraz z opiekunem - Małgorzatą Głuszczak wybrało się na nocną obserwację nieba. Towarzyszył nam absolwent naszej szkoły – Dawid Wójtowicz, który jest pasjonatem układu słonecznego.

Nasza wyprawa była oczywiście związana z realizacją projektu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Na początku obserwowaliśmy księżyc przez ogromny teleskop, wykonaliśmy też kilka zdjęć. Mieliśmy również okazję wysłuchać ciekawych legend o poszczególnych gwiazdach. Na zakończenie zostaliśmy „oprowadzeni” przez gwiazdozbiory poszczególnych znaków zodiaku. Było niesamowicie.

Autor: PSP Kostrza
Liczba wyświetleń: 81

Powrót