Aktualności

ODSŁUCHAJ
16.05.2022

Uczniowie z Kostrzy w Dobkowie

Zdjęcie Artykułu

10 maja br. uczniowie klas V- VI PSP w Kostrzy uczestniczyli w warsztatach „Niesamowite substancje”. Wyjazd do Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie zorganizowany był w ramach projektu „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy - wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Strzegom”.

Nasze zajęcia rozpoczęły się od odwiedzenia laboratorium „Ogień”, gdzie w kontrolowanych warunkach wykonaliśmy ogniste doświadczenia. Mieliśmy okazję zobaczyć płonącą dłoń, doprowadzić do samozapłonu oraz stworzyć „ogniste węże faraona”. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie należy obchodzić się z ogniem i w razie potrzeby go ujarzmić oraz ile kolorów może mieć płomień.

Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych o Krainie Wygasłych Wulkanów. W „Sali Ziemi” obejrzeliśmy kolekcję skał i minerałów, a na interaktywnej makiecie rzeki samodzielnie wywołaliśmy powódź.

Kolejnym punktem programu była „Sala Wulkanów”, gdzie można było zajrzeć do wnętrza różnych typów wulkanów oraz zobaczyć model gejzeru, który, jak prawdziwy gejzer, wystrzeliwuje wodę w regularnych odstępach czasu. Dzięki tablicy interaktywnej doprowadziliśmy do wybuchu wulkanu. Obejrzeliśmy również film o niszczycielskiej mocy wybuchu wulkanów.

Na koniec doświadczyliśmy trzęsienia ziemi na największej w Polsce platformie symulującej to zjawisko.

Autor: PSP Kostrza
Liczba wyświetleń: 189

Powrót