Aktualności

ODSŁUCHAJ
18.05.2022

Uczniowie z "Dwójki" w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie

Zdjęcie Artykułu

10 maja br. - w ramach projektu "Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy - wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom" - został zorganizowany wyjazd do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Uczniowie klas V-VI PSP nr 2 w Strzegomiu uczestniczyli w warsztatach "Niesamowite substancje".

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy obejrzeniem filmu o tym, w jaki sposób siły wnętrza Ziemi ukształtowały region Sudetów i Pogórza Kaczawskiego. Uczniowie z wielkim entuzjazmem słuchali o teoriach powstania Księżyca. Na interaktywnej makiecie rzeki mogli samodzielnie wywołać powódź, obejrzeli kolekcje skał i minerałów, zajrzeli do wnętrza różnych typów wulkanów, aby zrozumieć jak powstają i jak przebiegają ich erupcje. W sali wulkanów ogromnym zainteresowaniem cieszył się model gejzeru. Przygodę w "Sali Ziemi" zakończyliśmy na największej w Polsce platformie symulującej trzęsienie ziemi. Doświadczyliśmy jak to jest, gdy ziemia trzęsie się pod nogami.

Później uczniowie pracowali w grupach, poznali podstawowy sprzęt laboratoryjny, wykonywali doświadczenia mające na celu zbadanie różnych substancji. Uczestnicy projektu za pomocą samodzielnie wykonanych doświadczeń wspólnie odkrywali ich zadziwiające właściwości. Przygotowany przez każdego ucznia polimerowy robaczek został zabrany do domu.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 148

Powrót