Aktualności

ODSŁUCHAJ
24.05.2022

Uczniowie Czwórki na warsztatach

Zdjęcie Artykułu

13 maja odbyła się wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie w ramach realizacji projektu „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy – wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom”.

Podczas wycieczki uczniowie  kl. V i VI PSP nr 4 w Strzegomiu uczestniczyli w warsztatach „Niesamowite substancje”, podczas których mogli poznać budowę materii wybranych substancji oraz ich fascynujące cechy.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonywali samodzielnie szereg doświadczeń, dzięki którym zrozumieli czym są polimery, jak działają adsorbenty, czy też mogli pobawić się piaskiem magnetycznym. Każdy uczestnik mógł zabrać do domu „ciepły śnieg” i polimerowe „robaki”!

Uczniowie poznali również niesamowity świat ognia. Dowiedzieli się dlaczego ogień płonie i co należy zrobić, by szybko go zgasić. Zobaczyli płonącą dłoń, doprowadzili do samozapłonu i stworzyli „ogniste węże faraona”. Warsztaty były również połączone z prelekcją podczas której uczniowie poznali zagrożenia niewłaściwego posługiwania się ogniem oraz zasady zachowania się w sytuacjach niespodziewanych.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 177

Powrót