Aktualności

ODSŁUCHAJ
24.05.2022

Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy

Zdjęcie Artykułu

Uczniowie PSP nr 4 zakończyli dodatkowe zajęcia z matematyki prowadzone w ramach projektu: „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy - wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom”.

Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniach, na których utrwalali i rozszerzali swoją wiedzę i umiejętności matematyczne. Podsumowaniem zajęć była wystawa w holu szkoły składająca się z prac uczniów.

Mogliśmy na niej podziwiać Dywan Sierpińskiego, konstrukcje wielokątów foremnych, parkietaże, pawie oczka, figury ułożone z tangramów oraz analizy ankiet, które przeprowadzali uczestnicy w formie diagramów słupkowych i kołowych. Podczas zajęć uczniowie często korzystali z narzędzi TIK, które pozwalały na lepsze zrozumienie poznanych zagadnień oraz usprawniały rozwiązywanie problematycznych zadań. Zajęcia przyczyniły się również do poprawienia relacji rówieśniczych i integracji uczestników. Przedłużeniem zajęć była wycieczka do Exploraparku w Wałbrzychu, podczas której dzieci dowiedziały się, że matematyka i przyroda są ze sobą powiązane i za pomocą matematyki można opisać wiele zjawisk zachodzących w przyrodzie. Drugim wielkim wydarzeniem będzie wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, na które z niecierpliwością czekamy. Wszyscy będziemy miło wspominać czas spędzony na zajęciach, który pomógł spojrzeć na matematykę mniej surowym okiem.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 160

Powrót