Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Aktualności

ODSŁUCHAJ
25.05.2022

Program Erasmus+ „Art it out” w PSP nr 4

Zdjęcie Artykułu

W dniach 16-20.05.2022 r. do naszej szkoły przyjechało 23 uczniów i 13 nauczycieli z 5 krajów partnerskich: z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Słowacji i Czech. Celem naszego spotkania było pokazanie uczniom i nauczycielom miejsc związanych ze sztuką, udział w warsztatach oraz rozwijanie umiejętności językowych. Wszyscy uczestnicy spotkania spotkali się z Tomaszem Marczakiem – zastępcą burmistrza Strzegomia oraz dyrekcją szkoły i pracownikami szkoły.

Podczas spotkania, w którym brali udział również uczniowie z naszej szkoły, którzy gościli kolegów i koleżanki w swoich domach, dzieci brały udział w warsztatach, podczas których ćwiczyli różne techniki malarskie. Wykonywały anioły z różnych materiałów, układały mozaikę z granitu, tworzyły obraz naklejając puzzle oraz malowały panoramę Strzegomia. Warsztaty zostały przygotowane przez panie: Krystynę Błaszczuk, Agnieszkę Kotlicką, Annę Rudnicką, Edytę Głowiak, Sandrę Golińską oraz Aleksandrę Skolak. Uczniowie chętnie wykonywali prace artystyczne.

Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli również w wycieczkach, podczas których zwiedzili, np. Kościół Pokoju w Świdnicy czy architekturę we Wrocławiu. Odwiedziliśmy multisensoryczną wystawę Van Gogha we Wrocławiu oraz Panoramę Racławicką.

Wszyscy uczestnicy brali udział w warsztatach „Od owieczki do niteczki” w gospodarstwie agroturystycznym „Kowalowe skały”, podczas których pozyskali ciekawe informacje dowiedzieli się ciekawych rzeczy na temat powstawania wełny. Własnoręcznie wykonali mydło owinięte wełną. Mieli również możliwość obejrzenia zwierząt żyjących w tym gospodarstwie jak również przejść się po pięknej okolicy.
Uczniowie wyjechali do swoich domów zadowoleni, uśmiechnięci, bogatsi w doświadczenia i z pięknymi pracami.

Autor: Koordynator projektu: Gertruda Dudzik
Liczba wyświetleń: 511

Powrót