ODSŁUCHAJ
03.06.2022

Wiadomości z tatami

Zdjęcie Artykułu

W ostatni weekend (28-29.05) w Kątach Wrocławskich odbył się Turniej Przyszłych Olimpijczyków. W turnieju brały udział drużyny z Ukrainy, Gruzji oraz Polski.

W pierwszym dniu sekcja AKS-u Strzegom wystawiła 11 judoków. Zawodnicy zaprezentowali się jak zawsze z bardzo dobrej strony. W swoich kategoriach wiekowych i wagowych wywalczyli następujące miejsca:

miejsce I: Leopold Bartosik
miejsca III: Maja Gruszecka, Jacek Ratkowski, Artur Ratkowski i Olivier Kubanek

Tuż za podium stanęli: Karol Górski, Bartek Górski, Maximilian Gnitecki, Wojciech Rasławski, Piotr Ratkowski i Wojciech Karpeta.

W drugim dniu zawodów Nikola Kamińska dotarła do finału, w którym zmierzyła się z zawodniczką z Ukrainy. Polka niestety przegrała i musiała zadowolić się 2. miejscem.

*   *   *

W dniach 7-8 maja br. w Łagiewnikach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska oraz Puchar Dolnego Śląska Dzieci w Judo. Nasi zawodnicy: Karol Górski i Wojtek Karpeta uplasowali się na III miejscu. Gratulujemy dobrych wyników!

Wyjazd i start w zawodach mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Strzegom.

Autor: Strzegom