Aktualności

ODSŁUCHAJ
21.06.2022

Uczniowie z Jaroszowa na wycieczce w Trójmieście

Zdjęcie Artykułu

W środę 8 czerwca br. uczniowie z PSP w Jaroszowie wraz z opiekunami udali się na 3-dniową wycieczkę do Malborka, Gdańska, Gdyni, Władysławowa i na Przylądek Rozewie. W wycieczce brali udział uczniowie z klas 4-8.

Do tego dnia uczniowie przygotowywali się już od połowy października 2021 r. Pierwszego dnia młodzież zwiedziła Zamek Krzyżacki w Malborku - największą gotycką twierdzę w Europie i największą na świecie budowlą ceglaną. Wycieczkowicze zakwaterowani byli w pensjonacie we Władysławowie-Chłapowie. Wieczorem uczniowie zobaczyli Aleję Gwiazd Sportu, a także zwiedzili teren Ośrodka Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie-Cetniewie. Pierwszy dzień wycieczki zwieńczono spacerem na plaży i pięknym zachodem słońca nad Morzem Bałtyckim.

Na drugi dzień zaplanowano zwiedzanie Gdańska i Gdyni. Mocnych przeżyć dostarczyła pani przewodnik, która oprowadziła grupę po Westerplatte. W centrum Gdańska uczniowie szli Drogą Królewską prowadzącą od Bramy Wyżnej do Bramy Złotej, położonej nad Mołtawą. Wraz z panią przewodnik zwiedzono również: Złotą Bramę jako łuk triumfalny, ulicę Długą, kościół Mariacki, Ratusz Głównego Miasta, symbol miasta – Fontannę Neptuna i Dwór Artusa. W Gdyni rozpoczęto zwiedzanie od Skweru Kościuszki i wjazdu kolejką linową na Kamienną Górę (punkt widokowy na panoramę miasta). W gdyńskim porcie uczniowie widzieli statki muzea: „ORP Błyskawica” i „Dar Pomorza”. Wieczorem był czas na spacer po plaży, grillowanie, a także grę w piłkę siatkową oraz zabawę przy ulubionej muzyce.

Trzeciego dnia uczniowie przebyli pieszo w kierunku Jastrzębiej Góry, na Przylądek Rozewie. Przez Wąwóz Chłapowski, wchodzący w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego plażą i brzegiem morza, przeszli do urokliwego zakątka, który do niedawna uważany był za najdalej na północ wysunięte miejsce w Polsce (obecnie Jastrzębia Góra).

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Monika Bytnar-Gołembiowska, Joanna Pietras, Paweł Rataj i Tomasz Dziurla.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 134

Powrót