Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.06.2022

Wycieczka do Dino Parku

Zdjęcie Artykułu

15 czerwca br. uczniowie klas 1-3 szkoły Podstawowej w Olszanach wybrali się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Celem wycieczki był Dino Park, w którym dzieci miały zagwarantowany szereg atrakcji.

Wycieczkę rozpoczęto od zabawy w paleontologów. Uczniowie wykopali olbrzymi szkielet dinozaura, przekonując się jednocześnie, że praca badaczy przeszłości nie należy do najłatwiejszych.

Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na poszukiwanie złota. Dzięki specjalnej misie, uczniowie próbowali wypłukać piasek z dna "koryta rzecznego", by dotrzeć do cennego kruszcu. Pełni entuzjazmu i pozytywnych emocji, wkroczyli na ścieżkę edukacyjną, na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów. Sceneria pięknego lasu ze starymi drzewami, naturalnymi blokami skalnymi oraz bujną roślinnością pozwoliła poczuć klimat sprzed milionów lat.

Kolejną atrakcją był olbrzymi plac zabaw z torem przeszkód, parkiem linowym i tyrolkami. Wszyscy uczniowie chętnie sprawdzali swoje możliwości fizyczne i koordynacyjne, pokonując kolejne przeszkody. Podczas wycieczki popularnością cieszyły się również dmuchańce oraz Kolejka Flinstonów.

Warto dodać, że podczas szkolnej wyprawy odwiedziliśmy kino 6D znajdujące się na terenie Dino Parku. Kino łączy w sobie elementy kina 3D z efektami takimi jak: ruszające się i wibrujące fotele, tryskająca woda, wiejący wiatr, padający śnieg. Dzieci miały wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu.

Ponieważ pogoda dopisywała i było bardzo słonecznie, wszyscy uczniowie chętnie relaksowali się w cieniu drzew na wygodnych leżakach.

Szereg atrakcji sprawiło, że każde dziecko znalazło coś dla siebie. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni pełni niezapomnianych przygód.

 

Autor: Kamila Iwańczka-Dymek
Liczba wyświetleń: 81

Powrót