Aktualności

ODSŁUCHAJ
23.06.2022

Połączyło nas pogranicze

Zdjęcie Artykułu

W dniach 4 i 11 czerwca 2022 r. odbyły się kolejne polsko-czeskie spotkania w ramach projektu „Strzegom – Hořice: łączy nas pogranicze”! Tym razem mieszkańcy gminy Strzegom i miasta Hořice zwiedzali ciekawe punkty na turystycznej mapie pogranicza.

4 czerwca odbył się wyjazd do Jańskich Łaźni – na Ścieżkę Koronami Drzew, wyjątkową atrakcję turystyczną prezentującą las z innej niż zwykle perspektywy, ponieważ można było obserwować kolejne jego piętra, wchodząc na wieżę widokową. Z góry ponadto roztaczała się panorama Karkonoszy i okolic. Ponadto turyści, z których najliczniejszą grupę stanowili członkowie strzegomskiego Klubu Miłośników Gór, zwiedzili Trutnov oraz przemierzyli trasę turystyczną związaną z tamtejszą wielką prusko-austriacką bitwą w roku 1866.

11 czerwca z kolei turyści z miast partnerskich, w tym radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu, odwiedzili polską część pogranicza, wspinając się na Trójgarb w okolicach Szczawna-Zdroju, na którego szczycie zlokalizowana jest wieża widokowa, oferująca widok m.in. Masyw Ślęży, Chełmiec, Góry Wałbrzyskie, Rudawy Janowickie, czy Karkonosze. Kolejnym punktem programu było zwiedzania „Starej Kopalni” w Wałbrzychu, wyjątkowego na pograniczu polsko-czeskim obiektu dziedzictwa przemysłowego.

Warto pamiętać, że odwiedzone w ramach projektu miejsca to tylko mała część atrakcji turystycznych polsko-czeskiego pogranicza, oddalonych od Strzegomia o 50-100 km. Organizatorzy wyjazdu liczą, że projekt stanie się inspiracją do ich odwiedzania w czasie dłuższych i krótszych wycieczek, a także wzajemnego poznawania się Polaków i Czechów.

 


Projekt „Strzegom- Hořice: Spojuje nás pohraničí /Strzegom- Hořice: łączy nas pogranicze” współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 488

Powrót