Aktualności

ODSŁUCHAJ
24.06.2022

Ale to już było i nie wróci więcej...

Zdjęcie Artykułu

Czerwiec zawsze kojarzy się uczniom z końcem roku szkolnego i z wakacjami. To również czas podsumowań, refleksji i wspomnień.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach zakończyli kolejny rok szkolny z dobrymi, bardzo dobrymi i celującymi wynikami w nauce. Wielu z nich otrzymało dyplomy, nagrody, świadectwa z czerwonym paskiem.

Super absolwentem PSP Stanowice w roku szkolnym 2021/2022 została Oliwia Skóra. 21 czerwca br. Oliwia wraz z rodzicami w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu odebrała z rąk burmistrza Strzegomia, Zbigniewa Suchyty, list gratulacyjny i nagrodę za wyniki, osiągnięcia w nauce oraz wzorowe zachowanie.

Jakub Woźniak, uczeń klasy 7, został laureatem Olimpiady Informatycznej Juniorów. Jedną z nagród w tym konkursie jest wstęp do wybranej szkoły średniej bez względu na wynik egzaminu ósmoklasisty.

Coroczne zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy czas szczególnie dla ósmoklasistów, gdyż to czas podsumowań i pożegnań, ale i wzruszeń oraz łez. W tym roku każdy abiturient otrzymał pamiątkowego OSKARA wraz z indywidualną kategorią. Wręczenie statuetki poprzedziło kilka zdań, które stanowiły garść wspomnień opisujących cechy każdego abiturienta oraz wydarzenie lub miejsce, z którym kojarzy się on innym.

Uczniowie klasy 7 wraz z wychowawcą, panią Beatą Szkarłat, pięknymi słowami, upominkami i piosenką pożegnali swoich starszych kolegów. Wzruszeń nie było końca. Każdy ósmoklasista otrzymał wyjątkowy breloczek w wygrawerowaną datą i emblematem. Z pewnością będą one wspaniałą pamiątką lat spędzonych w PSP Stanowice.

Wszystkim uczniom gratulujemy, a ósmoklasistom życzymy sukcesów w dalszej edukacji. Udanego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu.

Autor: Joanna Dolińska
Liczba wyświetleń: 317

Powrót