Aktualności

ODSŁUCHAJ
24.06.2022

Bogaty program sportowy i super atrakcje dla publiczności – kibicuj i baw się podczas LOTTO Strzegom Horse Trials!

Zdjęcie Artykułu

Spędź aktywny weekend w Morawie. Poczuj radość z kibicowania podczas jeździeckiego triatlonu! Zobacz, o co chodzi w WKKW. Mamy dla Ciebie przewodnik po największych atrakcjach sportowych i pozasportowych.

Na zdjęciu dziewczynka pokonująca przeszkodę dla koni

 

SOBOTA, 25 czerwca 2022

9.00-18.00 - próba terenowa - cross

To dzień pełen emocji, wtedy rozgrywana jest najbardziej widowiskowa część zawodów, czyli cross. Rywalizacja rusza już od godz. 9.00 i potrwa do 18.00. Najważniejszy konkurs zawodów - Puchar Narodów w WKKW, rozpocznie się o godz. 12.45.

Zanim jednak oddamy się kibicowaniu największym gwiazdom światowego WKKW, zapraszamy wszystkie dzieci do Strefy Małego Kibica, gdzie będzie można poczuć smak jeździectwa.

 

10.00-12.00 - Strefa Małego Kibica

W Strefie Małego Kibica dzieci będą mogły przejechać się na kucyku, dowiedzieć się o koniach, ich nawykach i o tym jak się należy przy nich zachowywać, zobaczyć, jak czyści się i siodła konia, dowiedzieć się o co chodzi w WKKW oraz spotkać wybitnych jeźdźców.

 

10.00-12.00 - Strefa Małego Kibica - eliminacje Konkursu skoków przez przeszkody pieszo

Masz ochotę zmierzyć się na parkurze, ale nie potrafisz jeździć konno? Nic nie szkodzi! Zapraszamy do spróbowania swoich sił w Konkursie skoków przez przeszkody pieszo, podczas którego chętne wszystkie chętne dzieci i młodzież pokonywać będzie specjalnie przygotowany tor przeszkód. Konkurs zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych. Eliminacje konkursowe odbędą się w godz. 10.00-12.00, finały o godz. 15.00.

 

12.00 - Konkurs jeździeckich nadziei - cross

Na dużej przeszkodzie wodnej rozegrany zostanie Konkurs jeździeckich nadziei, czyli mini cross na kucykach, w którym wystartują dzieci z Ośrodka Jeździeckiego Stragona. Młodzi zawodnicy będą mieli do pokonania kilka przeszkód terenowych o wysokości do 50 cm, w tym również największą na hipodromie przeszkodę wodną.

 

12.45 - Puchar Narodów w WKKW

Próba terenowa, czyli cross najwyższego rangą konkursu podczas całych zawodów!

 

15.00 - Finały Konkursu skoków przez przeszkody pieszo - Arena A

 

15.30 - Konkurs potęga skoku

Wszystkich chętnych w wieku do 18 lat zapraszamy do spróbowania swoich sił w Konkursie potęga skoku z jedną przeszkodą. Niby proste, ale już na starcie do pokonania jest przeszkoda o wysokości 60 cm, po każdym etapie poprzeczka zostanie podwyższona o 10 cm, a jej strącenie spowoduje eliminację.

 

16.00-18.00 - cross

Jeśli starczy jeszcze sił, zapraszamy do dalszego kibicowania podczas crossu!

 

NIEDZIELA, 26 czerwca 2022

 

10.00-16.30 - skoki

Na głównej arenie rozgrywane będą konkursy skoków. Jeźdźcy będą musieli wykazać się niebywałą precyzją i techniką. Podczas rywalizacji wyłonieni zostaną zwycięzcy Pucharu Narodów, a także Mistrzostwie Polski w kategorii Juniorów, Młodych Jeźdźców i Seniorów.

 

11.00-14.00 - Strefa Małego Kibica

W Strefie Małego Kibica dzieci ponownie będą mogły przejechać się na kucyku, dowiedzieć się o koniach, ich nawykach i o tym jak się należy przy nich zachowywać, zobaczyć, jak czyści się i siodła konia, dowiedzieć się o co chodzi w WKKW oraz spotkać wybitnych jeźdźców.

 

11.00-14.00 - Strefa Małego Kibica - eliminacje Konkursu skoków przez przeszkody pieszo

Masz ochotę zmierzyć się na parkurze, ale nie potrafisz jeździć konno? Nic nie szkodzi! Zapraszamy do spróbowania swoich sił w Konkursie skoków przez przeszkody pieszo, podczas którego chętne wszystkie chętne dzieci i młodzież pokonywać będzie specjalnie przygotowany tor przeszkód. Konkurs zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych. Eliminacje konkursowe odbędą się w godz. 11.00-14.00, finały o godz. 14.30.

 

12.00 - Pokaz paraujeżdżenia

Niemożliwe jest możliwe! Paraujeżdżenie to część para jeździectwa, czyli jeździectwa osób niepełnosprawnych ruchowo. Pokaz wykonają członków polskiej Kadry Narodowej.

 

14.30 - Finały Konkursu skoków przez przeszkody pieszo - Arena A

 

15.00 - Wyścig na kucykach

W wyścigu wystartują dzieci w Ośrodka Jeździeckiego Stragona na kucykach. Będą miały do pokonania na czas trzy okrążenia o łącznym dystansie 1000 m.

 

15.30 - Pucharu Narodów w WKKW

Konkurs wyłoni zwycięzców Pucharu Narodów i Mistrza Polski Seniorów 2022.

 

16.30 - Konkurs potęga skoku

Wszystkich chętnych w wieku do 18 lat ponownie zapraszamy do spróbowania swoich sił w Konkursie potęga skoku z jedną przeszkodą. Niby proste, ale już na starcie do pokonania jest przeszkoda o wysokości 60 cm, po każdym etapie poprzeczka zostanie podwyższona o 10 cm, a jej strącenie spowoduje eliminację.

Zapraszamy do Morawy!

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 531

Powrót