Aktualności

ODSŁUCHAJ
19.09.2022

Sprzątali w Olszanach

Zdjęcie Artykułu

16 września br. wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątanie Świata".

W tym roku akcja organizowana była pod hasłem: "Wszystkie śmieci są nasze!". Jej organizatorzy zachęcali do wspólnego sprzątania i uświadomienia sobie, że tylko od nas zależy, czy nasza planeta stanie się jak zmięta, zniszczona kula papieru z wyblakłymi plamami, czy jednak uda nam się chronić nasze środowisko naturalne przed czarną i ponurą wizją.

Przed akcją została przeprowadzona pedagogizacja uczniów na temat bezpieczeństwa w trakcie zbierania śmieci. Dzieci zostały zaopatrzone w rękawice oraz worki do selektywnej zbiórki śmieci przez gminę Strzegom. Uczniowie z klas młodszych zadbali o teren wokół szkoły. Pozostali uczniowie po otrzymaniu odpowiednich środków wyruszyli w różne strony Olszan, aby przyczynić się do wzrostu czystości naszej wsi. Akcja "Sprzątania świata" organizowana jest z inicjatywy "CLEAN UP THE WORD" z siedzibą w Australii, której koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Kampania przyczyniła się nie tylko do uprzątnięcia najbliższej okolicy, ale również do wzrostu świadomości ekologicznej uczniów oraz kształtowania zachowań zmierzających do utrzymania w czystości swojego otoczenia.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 171

Powrót