Aktualności

ODSŁUCHAJ
21.09.2022

„Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych” w PSP Goczałków

Zdjęcie Artykułu

W dniach 12-16 września br. w Publicznej Szkole im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie została zorganizowana akcja pt. „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych” przygotowana przez Małgorzatę Kowalik. Patronat nad kampanią objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Podczas tygodnia profilaktyki uczniowie oraz nauczyciele wykazali się swoją pomysłowością i w ciekawy sposób przyczynili się do szerzenia wiedzy na temat dbania o własne zdrowie i najbliższych oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony.

W związku z organizacją akcji odbyło się w szkole wiele działań profilaktycznych. Jednym z ważniejszych, skierowanych do młodzieży, było spotkanie z Pracownikami Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Świdnicy, na którym Barbara Grobelna, starszy asystent ZP PSSE w Świdnicy, wygłosiła prelekcję dotyczącą profilaktyki zdrowotnej i efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym. Uczniowie z zaciekawieniem i zainteresowaniem wysłuchali cennych i bardzo praktycznych informacji.

Będzie to początek, prowadzonych w ciągu całego roku szkolnego, aktywnych działań upowszechniających zdrowy styl życia.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 221

Powrót