Aktualności

ODSŁUCHAJ
30.09.2022

„Dzień Głośnego Czytania”

Zdjęcie Artykułu

29 września obchodziliśmy „Dzień Głośnego Czytania”. Podobnie jak w poprzednich latach Biblioteka Publiczna w Strzegomiu oraz filie w Kostrzy, Stanowicach oraz Jaroszowie zorganizowały święto czytania.

Dzieci wysłuchały fragmentu książki Joanny Papuzińskiej „Moja mama czarodziejka”, wiersza Marii Konopnickiej „Na jagody” oraz bajek przedstawionych w formie teatrzyku Kamishibai „O rybaku i złotej rybce” i „Królowej Śniegu”.

Po przeczytaniu tekstów zorganizowano zajęcia plastyczne, które w tematyce nawiązywały do wysłuchanych fragmentów.  Na koniec spotkania porwano małych gości do tańca i zabaw ruchowych.

„Dzień Głośnego Czytania” zostało zainicjowane przez Polską Izbę Czytelniczą w roku 2001. Patronką święta jest polska pisarka Janina Porazińska. Najważniejszym celem świętowania tego szczególnego dnia w roku jest propagowanie głośnego czytania dzieciom od najmłodszych lat, ponieważ nigdy nie jest za wcześnie, by rozpocząć swoją przygodę z magicznym światem literatury. Głośne czytanie pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo, pomaga rodzicom we wprowadzaniu pociechy w świat wartości, pomaga również w budowaniu więzi z rodzicami i nie tylko. Zalet głośnego czytania jest oczywiście o wiele więcej, dlatego wychodzimy z założenia, że święto to powinno się obchodzić codziennie.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 385

Powrót