Aktualności

ODSŁUCHAJ
03.10.2022

Wycieczka integracyjna nad Jeziorko Daisy

Zdjęcie Artykułu

Rankiem 23 września br. uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie z klas IV-VIII wraz z organizatorami i wychowawcami udali się na wycieczkę integracyjną nad Jeziorko Daisy k. Wałbrzycha, aby w ten sposób pożegnać lato.

Oto relacja organizatora wycieczki – Tomasza Dziurli:

89 uczniów wraz z opiekunami rozpoczęło wędrówkę ścieżką edukacyjno-przyrodniczą w kierunku Jeziorka Daisy. Szliśmy niebieskim szlakiem turystycznym, który wiódł drogą szutrową oraz spokojnym duktem leśnym. Po drodze spotykaliśmy tablice informacyjne przybliżające historię i bogactwo przyrody Książańskiego Parku Krajobrazowego. W wesołym nastroju, a także z piosenką na ustach, dotarliśmy do Jeziorka Daisy. Przy ruinach budowli znajdujących się nad brzegiem jeziorka przyszedł czas na ognisko. Pieczenie kiełbasek i odpoczynek pomogły nam w zregenerowaniu sił. Z werwą ruszyliśmy w drogę powrotną.

Droga powrotna została zmieniona – był to krótszy szlak, koloru zielonego, do Lubiechowa. Jednak nie obyło się bez atrakcji. Błoto i powalone drzewa na szlaku sprawiły, że musieliśmy ostrożnie pokonywać przeszkody. Utrudzeni wędrówką dotarliśmy do miejsca, na którym w radosnych nastrojach oczekiwaliśmy na autobusy.

Wycieczka nad Jeziorko Daisy była doskonałą okazją do integracji młodzieży szkolnej po dwóch miesiącach wakacji spędzonych poza szkołą.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 244

Powrót