Aktualności

ODSŁUCHAJ
05.10.2022

Maszerowali w Jaroszowie

Zdjęcie Artykułu

AKS Strzegom przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie, wspierani przez Radę Rodziców działającą przy szkole, Ochotniczą Straż Pożarną w Jaroszowie i Społeczność Biegową "Strzegomska Dwunastka" kolejny już raz przygotowali dla uczestników wspaniałe święto sportu - VIII Jaroszowski Marszobieg Przełajowy, który odbył się 1 października br.

Marszobieg wrócił do kalendarza biegowego po dwuletniej nieobecności spowodowanej pandemią koronawirusa, a do Jaroszowa zawitali uczestnicy nie tylko z gminy Strzegom, ale również z wielu miast Dolnego Śląska - Świdnicy, Wałbrzycha, Bielawy, Chojnowa, Miłkowic. 145 uczestników wraz z organizatorami stworzyli kolorowe widowisko sportowe na bardzo wysokim poziomie, a wszystkim dopisywały dobre humory.

Pierwsi uczestnicy pojawili się jeszcze przed godziną 9:00, ale Panie sprawnie pracujące w Biurze Zawodów były już w pełnej gotowości do zapisów, obdarzając wszystkich uśmiechami i upominkami.

Otwarcia marszobiegu dokonała dyrektor ZSP w Jaroszowie Beata Jankiewicz w towarzystwie przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu Piotra Szmidta oraz wiceprezesa AKS-u Strzegom - Edwarda Fedyczkowskiego. Następnie przeprowadzono muzyczną rozgrzewkę dla uczestników, którą wraz z uczniami poprowadziła nauczycielka ZSP Monika Bytnar-Gołembiowska. Zgodnie z planem o godzinie 11:00 wystartował pierwszy bieg dziecięcy, a następnie kolejne, jeden po drugim. W sumie przeprowadzono 8 biegów na różnych dystansach dla dzieci i młodzieży. Dokładnie w samo południe, po kolejnej porcji muzycznej rozgrzewki, wystartował bieg główny, a kilka minut później wyruszyli na trasę uczestnicy marszu Nordic Walking. Rywalizacja na trasach biegowych i marszowych przebiegała w duchu fair play. Trudne warunki i miejscami błoto na trasach nie przeszkadzały nikomu, a wręcz były powodem wielu zabawnych sytuacji i komentarzy. Poziom sportowy marszobiegu stał na wysokim poziomie i mogliśmy obejrzeć kilka ciekawych pojedynków biegowych.

Po ukończonych biegach czekał posiłek - kiełbaska z grilla, którą w sobotę serwowali radośni
i uśmiechnięci rodzice z Rady Rodziców, a przez cały czas można było częstować się gorącą herbatą i kawą oraz słodkimi przekąskami. Podczas marszobiegu funkcjonowała loteria fantowa, gdzie można było nabyć losy, a każdy los krył w sobie atrakcyjną nagrodę. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na doposażenie szkoły w sprzęt sportowy dla uatrakcyjnienia lekcji wychowania fizycznego.

Punktualnie o 13:00 rozpoczęła się ceremonia dekoracji wszystkich uczestników, w której uczestniczył burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, wręczenie podziękowań osobom i podmiotom, które wsparły zorganizowanie marszobiegu oraz to, na co wszyscy z napięciem oczekiwali - konkurs z nagrodami. Uczestnicy sobotnich zawodów otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi w biegu głównym i marszu Nordic Walking granitowe trofea. Trzeba przyznać, że nagrody były atrakcyjne i było ich bardzo dużo - główną nagrodą był rower MTB. Samo losowanie i konkurs były niezwykle emocjonujące, a uczestnicy reagowali bardzo żywiołowo. Nagroda główna została tym razem w Jaroszowie i trafiła w ręce uczestniczki marszu Nordic Walking.

Zainteresowanie marszobiegiem i frekwencja bardzo cieszy organizatorów i motywuje
do wytężonej pracy w przygotowaniach marszobiegu. W sobotę odbywało się kilka innych imprez biegowych na terenie województwa i tak liczna frekwencja po powrocie marszobiegu do kalendarza świadczy o randze i popularności zawodów.

Podsumowując, należy podkreślić, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań w przygotowaniach marszobiegu, a uczestnicy docenili starania tworząc wspaniałe widowisko sportowe i rekreacyjne w pełni oddające myśl przewodnią - wielopokoleniową integrację sportową.

- Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, znajomym, osobom i podmiotom za wsparcie organizatorów w formie finansowej, rzeczowej lub usługowej, uczestnikom za przybycie i stworzenie wspaniałego święta sportu w Jaroszowie. Marszobieg był dofinansowany ze środków budżetowych gminy Strzegom - podkreśla Edward Fedyczkowski, wiceprezes AKS-u Strzegom i lider Społeczności Biegowej "Strzegomska Dwunastka".

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 528

Powrót