Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
24.11.2022

Gmina wychodzi naprzeciw mieszkańcom!

Zdjęcie Artykułu

Gmina Strzegom, realizując zadanie „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego poprzez wymianę źródeł ciepła w Gminie Strzegom” udzieliła dofinansowania na piece: gazowe, elektryczne, opalane pelletem oraz pompy ciepła.

W chwili obecnej jest trudna sytuacja w kraju ze względu na brak paliwa- węgla, ekogroszku, pelletu. Burmistrz Strzegomia podjął działania mające na celu zapewnienie mieszkańcom indywidualnym opału na zimę i zgłosił chęć udziału w sprzedaży węgla przy współpracy z lokalnym podmiotem, który na co dzień świadczy tego typu działalność i jest do tego przygotowany.

Mieszkańcy mogą złożyć wniosek o zakup preferencyjny węgla w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej.
Przypominamy, że jedynie do dnia 30 listopada br. możliwe jest złożenie wniosku o wypłatę dodatku węglowego oraz dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła. Jest to termin ostateczny, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.  

Od 1 grudnia możliwe będzie złożenie wniosku o wypłatę dodatku elektrycznego również w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w godzinach jego funkcjonowania.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 580

Powrót