Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.11.2022

Ul. Rzeźnicza w Strzegomiu jak nowa

Zdjęcie Artykułu

Zakończenie przebudowy ul. Rzeźniczej w Strzegomiu stało się faktem. We wtorek 29 listopada br. miał miejsce odbiór techniczny tej ważnej drogi.

Z remontu z pewnością ucieszą się strzegomianie, którzy już w ciepłych słowach wypowiadają się o tej inwestycji. - Teraz to jest jazda. Ul. Rzeźnicza to prawie S3. Do garażu dojeżdżam i wyjeżdżam na pełnym komforcie - mówi pan Wojtek.

,,Przebudowa ulicy Rzeźniczej wraz z budową infrastruktury drogowej
w Strzegomiu" składała się z dwóch zadań: budowy nowego oświetlenia ulicznego i remontu drogi. Firma TAURON Nowe Technologie S. A. posadowiła tam 13 nowych lamp, co zwiększy nie tylko bezpieczeństwo, ale również wpłynie na wizerunek tej ulicy.

W ramach 2. zadania wykonano m.in.: roboty rozbiórkowe, budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie warstw konstrukcyjnych, wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów, chodników oraz zabezpieczenia linii kablowej 20kV poprzez ułożenie rur osłonowych. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "DROG-ZIEM" ze Stanowic.

Koszt zadania związanego z wymianą oświetlenia wyniósł ok. 124,5 tys. zł i - co ważne - płatnikiem nie jest strzegomski samorząd, tylko firma TAURON Nowe Technologie S. A. Koszt drugiego zadania wyniósł blisko 1,5 mln zł i są to środki z budżetu gminy Strzegom.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 222

Powrót