Aktualności

ODSŁUCHAJ
30.11.2022

Planowane zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi

Zdjęcie Artykułu

W związku z upływającym w dniu 31 marca 2023 r. terminem obowiązywania umowy na realizację usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych w gminie Strzegom przez firmę ENERIS, informujemy o planowanych zmianach, które obowiązywać będą od dnia 1 kwietnia 2023 r.

Na zdjęciu odbiór odpadów komunalnych na ul. Ofiar Katynia w Strzegomiu
 
Do najważniejszych zmian należeć będzie:
1. Zmniejszenie częstotliwości odbioru odpadów komunalnych w części wiejskiej gminy. Odbiór odbywać się będzie jeden raz na dwa tygodnie.
2. Podział obszaru Strzegomia na 6 (sześć) rejonów, o zabudowie jednorodzinnej i zmniejszenie w tych rejonach częstotliwości odbioru odpadów.  Odbiór w tych rejonach odbywać się będzie jeden raz na dwa tygodnie.
 
Proponowane rejony:
Rejon 1: ul. Klonowa, ul. Dębowa, ul. Bukowa, ul. Kasztanowa, ul. Legnicka od nr 24, ul. Bazaltowa, ul. Kwarcowa, ul. Ametystowa, ul. Skalna, ul. Kalcytowa, ul. Granitowa, ul. Niecała, ul. Jaśminowa, ul. Fiołkowa, ul. Różana, ul. T. Kościuszki, ul. Św. Jana, ul. K. Pułaskiego.
Rejon 2: ul. Brzoskwiniowa, ul. Porzeczkowa, ul. Agrestowa, ul. Jagodowa,
ul. Poziomkowa, ul. Winogronowa, ul. Strzelnicza, ul. Anielewicza,
ul. Gronowska, Aleja Wojska Polskiego od nr 80, ul. Ceglana.
Rejon 3: ul. Olszowa, ul. Dembińskiego, ul. Piłsudskiego, ul. Bema,
ul. Słoneczna, ul. Limanowskiego, ul. Brzozowa, ul. Andersa,
ul. Lipowa, ul. Polna, ul. Starzyńskiego, ul. Spokojna, ul. Pogodna,
ul. Familijna, ul. Wrzosowa.
Rejon 4: ul. Bracka, ul. Źródlana, ul. Stawowa, ul. Rybna, ul. Wodna,
ul. Potokowa, ul. 3 Maja, ul. Zielona, ul. Morska.
Rejon 5: ul. Krótka od nr 9, ul. Słoneczne Ogrody, ul. Widokowa, ul. Parkowa od nr 16.
Rejon 6: ul. Brzegowa, ul. Malinowa, ul. Milenijna, ul. Kopalniana, ul. Dolna.
 
3. W pozostałej części Strzegomia, o zabudowie wielolokalowej, odbiór odpadów komunalnych odbywać się będzie z częstotliwością jeden raz na tydzień.
4. Zmniejszenie częstotliwości odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych.   Odbiór tych odpadów odbywać się będzie jeden raz na kwartał.
5. Umożliwienie właścicielowi nieruchomości zamówienie usługi dodatkowego, płatnego odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych poza harmonogramem odbioru.
6. Zwiększenie ulgi dla właścicieli nieruchomości jednorodzinnych, którzy zdecydują się na stworzenie kompostownika przydomowego na odpady biodegradowalne.
7. Segregowanie odpadów biodegradowalnych na odpady tzw. zielone (trawa, liście, gałęzie, kwiaty) oraz resztki jedzenia i odpadki warzywne i owocowe.
8. Położenie nacisku na edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych.
 
 
- Zmiany mają na celu obniżenie kosztów realizacji usługi, a tym samym ochronę mieszkańców gminy przed drastycznymi podwyżkami opłat za odbiór odpadów komunalnych w 2023 r. – podkreśla Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 627

Powrót